Jak poznáte kvalitní logo?

Nezávazná poptávka » Při vytváření loga musíme dodržovat několik důležitých pravidel. Čtěte dále a dozvíte se, co všechno tvorba loga obnáší a jak k výrobě loga přistupujeme my. Chcete vědět, jak by mohlo logo vaší firmy nebo projektu vypadat? Prohlédněte si praktické ukázky.

Vlastnosti kvalitního loga

Logo není pouhopouhý obrázek, který nalepíte na všechny své produkty, vložíte na webové stránky nebo na vizitky a je hotovo. Kvalitní loga firmy musí vyzařovat charakter vaší společnosti a perfektně ladit s oborem podnikání. Takové logo musí na první pohled vyniknout mezi konkurencí.

Firemní logo musí být především jednoduché, zapamatovatelné a použitelné ve všech možných aplikacích na tiskoviny, reklamní předmět a webové stránky. Abychom splnili všechny důležité požadavky při tvorbě loga, musíme dodržovat důležitá pravidla, o kterých se více dozvíte dále v textu.

 

Kvalitní loga, která prodávají by měla být:

  • Originální

Tvarová nebo barevná originalita loga je důležitá při identifikaci firmy. Zaručuje, že vaše logo nebude vizuálně zaměňováno za loga jiných firem. Logo by mělo být neobyčejné zejména mezi vašimi blízkými i vzdálenými konkurenty. Originalitu je občas potřeba podřídit také samotnému vzhledu loga, protože nám jde především o to, aby logo zůstalo v hlavách vašich zákazníků. Logo by mělo mít silnou asociaci s vaším produktem nebo službou.

  • Zapamatovatelné

Jednoduchost a originalita loga přispívá k snadnější zapamatovatelnosti vašeho loga. Díky tomu si ho vaši zákazníci okamžitě spojí s vaším produktem nebo službou. Zapamatovatelnost nám u loga funguje tak, že si potenciální zákazník neuvědomuje, že míří právě za vaším logem. Díky tomu váš produkt na zákazníka působí lépe a kvalitněji. A to zejména díky tomu, že je vaše logo lépe zapamatovatelné než logo konkurence, přestože mají vaši konkurenti srovnatelný produkt.

  • Smysluplné

Vaše logo by mělo být v určitých případech na první pohled smysluplné. Pokud je to možné, je vhodné logem přímo vyjádřit činnost vašeho podnikání. Je-li vaše nabídka příliš široká nebo zřejmá z názvu vaší společnosti, je vhodnější vytvořit logo jednodušší a o to více komplexní a použitelné.

  • Použitelné

Vaše nové logo jistě nebudete používat pouze na jednom místě. Proto je nezbytně důležité, aby logo bylo přizpůsobitelné a použitelné v různých velikostech, v jednobarevné či inverzní variantě a při aplikacích s důrazem na jednoduchý tisk (cedule, potisky na auta a ostatní venkovní formy reklamy). Vysoká použitelnost loga usnadňuje práci reklamním agenturám a tiskárnám a tím i šetří vaše prostředky, které můžete využít lepším způsobem.

 


Potřebujete pouze redesign loga?

Pokud vaše současné logo tyto podmínky nesplňuje, je na čase provést redesign vaší značky. Je několik možností jakým směrem se při redesignu vydat.

 

Modernizace loga

Při modernizaci loga je dobré dodržet základní tvary a motivy loga při použití stejných nebo lehce oživených barev. Logo je možné za určitých okolností přizpůsobit moderním trendům. Při tomto postupu je ovšem nutno uvažovat s dalších redesignem v horizontu několika let. Lepší volbou je v tomto případě logo směřovat více k nadčasovosti, která ušetří čas i peníze a vybuduje důvěryhodnost ve vaši značku.

 

Kompletní redesign loga

Při vytvoření zcela nového loga je nutné počítat s možnou ztrátou pozice v povědomí zákazníků. Dodporučuje se spíše ve chvíli, kdy vaše firma zavádí nové produkty nebo služby na trh, které mají již vystupovat pod novým designem.

 

Kontaktujte nás a my vám pomůžeme s tvorbou nového a především kvalitního loga, které bude splňovat všechny moderní požadavky.

Vybrané reference

Zobrazit další reference

Co o nás řekli?

Spolupráce s firmou Chcilogo.cz byla velice profesionální a výstupy velice kreativní. Děkujeme panu Košnarovi za vstřícný přístup a stoprocentní plnění našich náročných požadavků a to s velmi rychlou odezvou. Doporučujeme.

Co o nás řekli? Erik Meldik & Čeněk stýblo

 

Již několikrát jsme si pro naše projekty nechávali vytvořit logo, ale až s firmou Chcilogo.cz jsme se přesvědčili o tom, že to lze kreativně, rychle, kvalitně a absolutně bez komplikací.

Co o nás řekli? Lukáš Benzl

 

Proč si vybrat nás?

  • Naše práce nás baví
  • Důkladně analyzujeme
  • Sledujeme moderní trendy
  • Komunikujeme vstřícně
Kontaktujte nás
Zadání poptávky na vytvoření loga
Nabízíme nezávaznou poptávku vytvoření nového loga na míru vašemu projektu.
Napište nám »